Znamy już wszystkich II i III ligowców

Dzisiejsze spotkania eliminacyjne tak się potoczyły, że już przed świętami poznaliśmy najlepsze i najsłabsze drużyny w grupach A i B.

Feniks Futsal Team – Osiem Gwiazdek Bławat Team 16:7 (8:3)

Bramki:

Feniks – Jankowski 5, Rożnowski 5, Gwizdała 2, Łuszczyński 2, Sułkowski 2,

Bławat Team – Krohn 2, Warczak 2, Kminikowski 1, Lipnicki 1, bramka samobójcza 1

MVP – Jankowski (Feniks Futsal Team)

Mecz rozpoczął się wręcz sensacyjnie, kiedy to Osiem Gwiazdek po bramkach Lipnickiego i Kminikowskiego prowadziło 0:2. Mimo takich problemów Feniks cały czas prowadził grę, wielokrotnie atakując bramkę Pałczyńskiego. Faworyci wrócili na właściwe tory głównie dzięki zasługom trzech Maciejów – Jankowskiego, Rożnowskiego oraz Łuszczyńskiego. Im dalej wchodziliśmy w mecz, tym przewaga Feniksa wzrastała. W drugiej połowie kilkukrotnie byliśmy świadkami niekonwencjonalnych prób zakończenia akcji, co na ławce rezerwowych przyjmowane było ze salwą śmiechu. Bławat mógł przegrać niżej, jednak aż trzykrotna próba zaskoczenia Gackowskiego z rzutu karnego przedłużonego była nieskuteczna. Feniks osiągnął swoje awansując do II ligi, a ich dzisiejszym rywalom pozostanie gra na III-ligowym froncie.

Pantery/Gresta/Espack/Sadowska – KP/Apis 2:3 (1:0)

Bramki:

Pantery – Dobrowolski 1, Kolano 1

KP/Apis – Pawkin 2, Szymecki 1

MVP – Pawkin (KP/Apis)

Zdecydowanie najbardziej emocjonujące spotkanie w Eliminacjach w dniu dzisiejszym. Mecz obdarzony był wysokim punktem gatunkowym, z racji walki o ostatnie wolne miejsce w II lidze. Na placu gry przez w sumie całą pierwszą połowę widzieliśmy piłkarskie szachy. Żadna z ekip nie potrafiła skutecznie pokonać bramkarza rywali. Dopiero w końcówce Michał Kolano znalazł sposób na Maćkiewicza. W drugiej połowie KP/Apis, które musiało ten mecz wygrać przynajmniej 3 bramkami, aby uzyskać awans rzuciło wszystko na jedną szalę. Kiedy po trafieniach Pawkina i Szymeckiego zrobiło się 1:3, wśród Panter wyczuwalna była obawa o dalszy wynik. Na szczęście dla nich trafienie Dobrowolskiego mimo braku zdobyczy punktowej w tym meczu, dało jego drużynie upragniony awans do II ligi. KP/Apis walczyło do końca, ale zabrakło czasu.

Noe Trans/Rolmasz – Young Boys Świecie 6:3 (3:2)

Bramki:

Noe – Wiśniewski 2, Gorczyca 1, Jackowski 1, Kasperski 1

Young Boys – Linkowski 2, Frankiewicz 1

MVP – Gorczyca (Noe Trans/Rolmasz)

Gracze z Przysierska po słabym występie przeciwko Metalbarkowi szybko chcieli zatrzeć ten zły obraz. Rywala ku temu mieli bardzo niewygodnego, gdyż Young Boys w poprzednich meczach zaprezentowali się co najmniej solidnie. Przez cały mecz spotkanie było bardzo wyrównane, o końcowym zwycięstwie zadecydowały tylko piłkarskie szczegóły. Słabsze spotkanie zagrał Jacek Kułakowski, który pokazał prędzej, że może być liderem swojej ekipy. U ich rywali z kolei, pierwsze skrzypce wiódł dzisiaj Marco Gorczyca, który zarówno w ataku jak i w obronie był wręcz nieomylny. Noe tym zwycięstwem przypieczętowało swój awans do II ligi, z kolei Young Boys zebrało bardzo cenne doświadczenie w tym sezonie, które miejmy nadzieję przełożą na III-ligowe boje.