Zaczynamy rekrutację do 15. sezonu Stalex Ligi!

Pandemia spowodowała, że czternasty sezon rozstrzygniemy dopiero na początku listopada. Mimo to ogłaszamy już rekrutację do piętnastej edycji świeckiej halówki której naczelnym hasłem będzie „finansowe fair play”.

Lockdown spowodował, że poprzedni sezon Stalex Ligi został wstrzymany w grudniu ubiegłego roku i rozgrywki trzeba było dokończyć w nieco skróconej formule.

– Postanowiliśmy więc nieco zrekompensować straty zarówno drużynom, jak i sponsorom i ogłosić przed rekrutacją do kolejnej edycji tzw. akcję „finansowe fair play” – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. – organizatora rozgrywek Stalex Liga.

Na czym będzie polegać akcja?

Wkrótce zarząd spółki podpisze aneksy ze wszystkimi sponsorami, którzy będą bezpłatnie promowani w kolejnej edycji rozgrywek.

– Chcemy poprzez ten gest pokazać, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym. Wszyscy nasi sponsorzy, którzy mimo pandemii zaufali nam i wsparli nasz projekt nie mogli poprzez „zamrożenie” ligi promować się w takim zakresie, w jakim to było ustalone. Dlatego też chcemy przedłużyć im niejako okres promocji o kolejny sezon – dodaje Keller.

To nie wszystko. Zyskają również zespoły, które przystąpiły do rozgrywek w poprzednim sezonie. Organizatorzy Stalex Ligi deklarują, że pełna pula nagród za czternasty sezon zostanie przekazana piłkarzom. Mimo to część drużyn wystąpiła jednak w mniejszej ilości meczów, niż pierwotnie zakładał system rozgrywek. Dlatego też w ramach akcji „finansowe fair play”, wszyscy uczestnicy czternastego sezonu otrzymają sporą, bo prawie 40% zniżkę na wpisowe do kolejnych rozgrywek.

– Jedynym warunkiem, jaki stawiamy jest zachowanie przynajmniej dziesięciu zawodników z poprzedniej edycji zarówno z listy podstawowej, jak i dodatkowej. Drużyny, które w ten sposób potwierdzą, że są kontynuatorami ekip z poprzedniego sezonu zapłacą za wpisowe jedynie 600 złotych, podczas gdy cena regularna dla nowych uczestników wynosi 999 złotych – dodaje Tomasz Keller.

Organizatorzy liczą, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje już planów i cały piętnasty sezon zostanie rozegrany bez przeszkód według tradycyjnej formuły z Galą Finałową na początku marca przyszłego roku.

Wszystkie formularze zgłoszeniowe wraz z instrukcją, co trzeba zrobić, aby zgłosić drużynę znajdują się na stronie internetowej organizatora: stalexliga.pl/do-pobrania. Zgłoszenia należy podsyłać do 15. listopada. Początek piętnastego sezonu zaplanowano na drugą połowę listopada.