Ważne kwestie przed dokończeniem sezonu

Coraz więcej informacji jesteśmy już w stanie Wam przekazać co do szczęśliwego zakończenia przerwanego przez COVID-19 14 sezonu StalexLigi.

To o czym pisaliśmy już kilka dni temu na temat wznowienia StalexLigi stało się faktem. Możemy oficjalnie przekazać informacje, że ustaliliśmy pewne terminy na dokończenie rywalizacji w ligach. Trzecioligowcy o miano najlepszego zagrają w najbliższą niedzielę (19.09) od godziny 10.00, a drugoligowcy tydzień później, czyli 26 września od godziny 9.00. Najlepszy drugoligowiec uzyska prawo gry w kolejnym sezonie StalexLigi na poziomie Extraligi, czyli w gronie najlepszych. Zarówno trzecia jak i druga liga swoje spotkania grać będzie w systemie “każdy z każdym” oraz 2×8 minut.
Ważne kwestie zostały również dogadane co do rozgrywek Extraligi. W związku z problemami przy znalezieniu terminów w środku tygodnia na dokończenie rywalizacji, informujemy co następuje:
– do dnia 5 października szukamy wspólnie z wszystkimi drużynami terminów na rozegranie zaległych spotkań. Jeżeli do tego czasu nie uda się znaleźć porozumienia to termin 5 października traktujemy jako deadline i wtedy to sami wyznaczymy kilka terminów od tej daty do 24 października, kiedy to będziemy chcieli grać. Aby nie być posądzonym o jakąkolwiek stronniczość czy próbę ustawiania terminów spotkań wylosujemy podczas programu na żywo konkretny termin dla konkretnego nie odbytego jeszcze zaległego meczu. Jeżeli drużyny nie stawią się w wyznaczonym terminie, zmuszeni będziemy do orzeknięcia walkoweru pojedynczego lub obustronnego.
Termin 24 października ustalamy jako ostateczny na zagranie wszystkich 12 spotkań, które nam pozostały. Jeżeli jakiś zespół z góry już wie, że nie chce dokończyć sezonu, to niech da nam znać i wtedy automatycznie będziemy robić walkowery. W celu ustalania spotkań prosimy o kontakt pod numer telefonu 509-586-662 do Macieja Grockiego.
Aby jeszcze bardziej Wam uprościć komu zostały jakie spotkania do rozegrania poniżej przedstawiamy wykaz wszystkich dwunastu par.
1. Encanto/Gęsia Szyja – Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini leasing
2. Rafmix & Partnerzy – Świeckie Orły
3. Chełmża Futsal Team – Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast
4. GMD/Ecopol/Aut-Mor – Gresta/Espack/Sadowska
5. Olimpia/MG Eco Invest – Encanto/Gęsia Szyja
6. Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini leasing – Gresta/Espack/Sadowska
7. GMD/Ecopol/Aut-Mor – Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast
8. Świeckie Orły – Gresta/Espack/Sadowska
9. Olimpia/MG Eco Invest – GMD/Ecopol/Aut-Mor
10. Rafmix & Partnerzy – Chełmża Futsal Team
11. Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini leasing – Rafmix& Partnerzy
12. Encanto/Gęsia Szyja – Świeckie Orły