Udana pogoń Habra

W pierwszą stalexligową niedzielę rozegraliśmy 3 spotkania w ramach drugiej ligi. Najciekawiej było w spotkaniu Habra z KP/Apis, gdzie to Haber musiał gonić wynik.

Young Boys – Feniks Futsal Team 4:8 (0:4)
Bramki:
Young Boys – Lewicki 2, Szabłowski 1, Ratkowski 1
Feniks – Nowak 2, Adamczyk 2, Rządkowski 1, Gwizdała 1, Przesmycki 1, Sobczak 1
MVP – Nowak (Feniks Futsal Team)
Inauguracyjne spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Feniksa. Drużyna Macieja Gwizdały ani przez moment nie oddała inicjatywy rywalom. Wynik otworzył Emil Nowak, który później dołożył jeszcze jedno trafienie. Do przerwy Feniks prowadził 4:0 i na drugie 15 minut wychodził raczej spokojny o końcowy rezultat. Kiedy na początku drugiej połowy po golach Ratkowskiego i Szabłowskiego zrobiło się 2:4 mogło się wydawać, że jeszcze wszystko jest możliwe. Szanse na dobry wynik dla Young Boys zabrał Adamczyk, który strzelił po chwili dwie bramki. Ostatecznie Feniks wygrał 8:4, pokazując że i w tym roku będą mocną ekipą.
Haber – KP/Apis 6:4 (0:2)
Bramki:
Haber – Gross Damian 3, Nicieja 2, Węgierek 1
KP/Apis – Klafczyński 2, Ziółkowski 1
MVP – Gross Piotr (Haber)
Haber to spotkanie chciał rozpocząć bardzo szybko od mocnego uderzenia. Ich ataki były jednak nieskuteczne. Kiedy wydawało się, że bramka jest tylko kwestią czasu, z dystansu przymierzył Klafczyński i przy dużej pomocy Pieńczewskiego KP/Apis wyszedł na prowadzenie. Haber prowadził grę, a kolejną bramkę strzelili rywale. Ponownie Klafczyński okazał się lepszy niż Pieńczewski. Po przerwie zobaczyliśmy już dużo skuteczniejszy zespół Habra. Szybko po wznowieniu kontaktową bramkę strzelił Gross, chwilę później wyrównał Nicieja. Kiedy wydawało się, że Haber opanował spotkanie Ziółkowski kąśliwym strzałem pokonałem Juhnke. Haber znowu przyspieszył. Po chwili było już 6:3 i finalnie udało się zdobyć pierwsze trzy punkty w II lidze.
Osiem Gwiazdek/Bławat Team – JS Power-Pol 2:6 (2:3)
Bramki:
Osiem Gwiazdek – Lipnicki 1, Ostrowski 1
Power-Pol – Smolarz 3, Rybacki 1, Poplavsky 1, Drapiewski 1
MVP – Smolarz (JS Power-Pol)
Debiut na Stalexie dla nowej drużyny z Chełmży okazał się zwycięski. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, kto może być wiodącą postacią w JS Power-Pol. Mowa o Patryku Smolarzu, który był najjaśniejszą postacią tego spotkania. Chełmżanie grali spokojnie cały czas prowadząc grę. Kiedy prowadzili już 0:3 mogło się wydawać, że zwycięstwo przyjdzie dość łatwo. Wtedy to Osiem Gwiazdek w krótkim czasie zdobyło dwie bramki dochodząc rywala na różnicę jednej bramki. W drugiej połowie Power-Pol ponownie przyspieszył dokładając do swojego dorobku jeszcze trzy trafienia kończąc spotkanie z wynikiem 6:2.