Status quo w II lidze

Bez zmian w tabeli II ligi zakończyliśmy rundę zasadniczą. Haber awansował bezpośrednio do Extraligi, JS Power-Pol zagra o awans z ósmą drużyną z Extraligi, a grono ekip biorących udział w barażach zamyka Feniks Futsal Team.

Noe Trans/Rolmasz – KP/Apis 3:3 (2:2)

Bramki:

Noe – Cerajewski 1, Gorczyca 1, Szymecki Patryk 1

KP/Apis – Kulczyk 2, Dolewski 1

MVP – Szymecki Patryk (Noe Trans/Rolmasz)

Noe Trans rozegrało to spotkanie już bez żadnego ciężaru gatunkowego. Bez względu na rezultat traciło szansę na drugie miejsce. Jedyne co było jeszcze do podniesienia z parkietu to trzecie miejsce, dające grę w barażach. Było to bezwzględnie widać w ich grze. KP/Apis zagrało za to bardzo ambitnie w większości czasu nie ustępując rywalowi. Bardzo dobre zawody zagrał Dawid Kulczyk, którego dwie bramki były ozdobą spotkania. Teraz obie ekipy czeka dłuższa przerwa, a po niej udział w turnieju pocieszenia, w którym oprócz nich zagrają również drużyny Young Boys Świecie oraz Azymutu Transport.

JS Power-Pol – Feniks Futsal Team 3:3 (1:0)

Bramki:

Power-Pol – Kravchuk 1, Smolarz 1, Yepifanov 1

Feniks – Adamczyk 2, Gwizdała 1

MVP – Adamczyk (Feniks Futsal Team)

W programie “StalexLiga po godzinach” gracze z Chełmży obiecywali walkę o przejście w tabeli Habra i bezpośredni awans do Extraligi. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Walki z pewnością nie brakowało, jednak Feniks też miał “swoją” grę. Wynik meczu otworzył Smolarz bramką pod poprzeczkę. Ciężar w Feniksie na swoje barki wziął Adamczyk, który dwukrotnie w bardzo podobny sposób pokonał bezradnego Schodowskiego. Widząc, że nie uda się osiągnąć celu, Power-Pol spuścił z tonu, a Feniks grał swoje. Wynik remisowy idealnie odzwierciedla rozkład sił w dzisiejszym meczu. Teraz chełmżanie i gracze Feniksa mogą czekać na swojego rywala zarówno w barażach jak i w przypadku JS Power-Pol na rywala, z którym zmierzą się w walce o Extraligę w przyszłym sezonie.