Stalex Liga wylosowała grupy, zagra już po raz czternasty

Po raz pierwszy w historii rozgrywek, uroczystość losowania grup eliminacyjnych i par Pucharu Ligi odbyła się w formule on-line. Nadchodzący sezon w dużej mierze przeniesie się do Internetu z uwagi na brak możliwości udziału kibiców.

Ceremonię losowania poprowadzili Tomasz Keller – Prezes Vistula-Park Świecie oraz Maciej Grocki – koordynator Stalex Ligi. Mimo braku zaproszonych gości, scenariusz wydarzenia nie odbiegał znacząco od lat poprzednich. Zaprezentowano sponsorów oraz uczestników czternastego sezonu, do którego mimo pandemii zgłosiło się 21 zespołów, z czego w Pucharze Ligi zagra 19 (chęci gry nie wyrazili Radbox/Ewamar/Kręgielnia oraz Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast. Wiele mówiło się również o reżimie sanitarnym, w jakim będą odbywać się rozgrywki. Organizatorom zależy na minimalizowaniu kontaktów, stąd pomiędzy meczami będą przerwy na wyjście jednych drużyn i wejście kolejnych. Ponadto zawodnicy będą dezynfekować dłonie, a na arenie głównej oprócz piłkarzy będzie mogło zasiąść jedynie po trzy „osoby funkcyjne” w każdej drużynie. Liga rezygnuje również z takich elementów jak wspólne wyjście drużyn podczas meczów Extraligi, czy też wykonywanie zdjęć drużynowych.

– W takich warunkach należy stwierdzić, że całe rozgrywki praktycznie przechodzą do Internetu – mówił Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. – głównego organizatora rozgrywek.

Prezes wspominał również o tym, że decyzja o starcie sezonu była trudna, ale podjęto ją z uwagi na duże zainteresowanie zespołów, a także fakt, że nie wprowadzono pełnego lockdownu, a amatorskie imprezy sportowe, póki co odbywają się również w innych ośrodkach.

Podczas losowania omówiono również system rozgrywek, a także zasady przyznawania nagród.

Wyniki losowania:

Runda Eliminacyjna:

Grupa A:

Feniks Futsal Team, Osiem Gwiazdek Bławat Team, Pantery/Gresta/Espack/Sadowska, Klub Podróżnika/Apis, Azymut M&K Transport, FC Struchawa

Grupa B:

Metalbark Bydgoszcz, NOE-TRANS Rolmasz, Unisław Team PBDI, Haber, Olimpia #86/87 Soccer Club, Young Boys Świecie

Puchar Ligi I runda:

Świeckie Orły vs Encanto Karczma Gęsia Szyja

Chełmża Futsal Team vs Azymut M&K Transport

Raf-Mix&Partnerzy vs Young Boys Świecie

Noe-Trans Rolmasz vs Olimpia Drzycim MG Eco Invest

Osiem Gwiazdek Bławat Team vs FC Struchawa

Klub Podróżnika/Apis Jeżewo vs Metalbark Bydgoszcz

Pantery/Gresta/Espack/Sadowska vs  Olimpia #86/87 Grudziądz

Unisław Team PBDI – Haber

Feniks Futsal Team – ECO-POL/GMD Plus/Aut-Mor