Sporo walki w grupach eliminacyjnych

W sobotnie przedpołudnie w Eliminacjach widzieliśmy 3 bardzo dobre spotkania.

Azymut Transport – Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 3:1 (1:1)

Bramki:

Azymut – Kukliński 2, Kardas 1

Pantery: Macura 1

MVP – Kukliński (Azymut Transport)

Mimo bardzo wczesnej pory spotkania, obie ekipy stawili się w solidnych składach. Walka o każdy centymetr boiska trwała od samego początku. Premierowe trafienie w meczu zaliczył Dawid Kukliński, który kilkoma swoimi świetnymi sztuczkami technicznymi zaskakiwał młody zespół Gresty. Pantery ambitnie walczyły w pierwszej części, odpowiadając sprytnym golem Macury. W drugiej części Adam Kardas wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pantery zaciekle szukały wyrównania. W samej końcówce postanowiły wycofać jeszcze bramkarza, próbując grać w przewadze jednak nie przyniosło to pożądanego efektu. Ostatnie trafienie zaliczył ponownie Kukliński finalnie ustalając wynik meczu na 3:1 Azymut podkreślił swoje ambicje co do gry w II lidze, a Pantery mimo porażki cały czas są w nie najgorszym położeniu.

Unisław Team – Metalbark Bydgoszcz 3:5 (1:1)

Bramki:

Unisław: Szatkowski 2, Wójtowicz 1

Metalbark: Stasikowski 2, Dąbrowski 1, Kacprzak 1, Pacek 1

MVP – Stasikowski (Metalbark Bydgoszcz)

Unisławianie postawili jak do tej pory najtrudniejsze warunki z dotychczasowych rywali Metalbarku. Bydgoszczanie mieli spore problemy, aby skutecznie przedrzeć się przez dobrze funkcjonującą defensywę młodych rywali. Sporo problemów miał nasz gracz poprzedniego tygodnia Tomasz Ejankowski. Większość jego ataków była przerywana. Ciężar gry wzięli na siebie inni gracze. Z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Stasikowski, MVP spotkania. Unisławianom zabrakło trochę czasu, aby skutecznie dogonić bydgoszczan. Z taką grą śmiało mogą szukać szczęścia w kolejnych meczach. Mimo porażki ciągle podopieczni Jerzego Siemienieckiego pozostają w grze o II ligę.

Noe Trans/Rolmasz – Haber 4:4 (3:1)

Bramki:

Noe – Gorczyca 1, Lubański 1, Molus 1, Żochowski 1

Haber – Piasecki 4

MVP – Piasecki (Haber)

Chyba najlepsze jak dotychczas spotkanie w ramach Eliminacji. Noe Trans bardzo szybko objęło dwubramkowe prowadzenie, które utrzymywało się do końca pierwszych 15 minut gry. Haber zaczął bardzo słabo, wręcz niemrawo. W przerwie chyba musiało paść kilka żołnierskich słów, bo na drugą połowę zawodnicy Habra wyszli bardzo skupieni i zmotywowani. Ich przewaga nie podlegała dyskusji, jednak brakowało wykończenia. W całym meczu Haber oddał aż 54 strzały, z czego sam MVP meczu, Dawid Piasecki aż 22-krotnie strzelał w światło bramki Warczaka ! Wielokrotnie Noe Trans ratowały słupki i poprzeczki. Sporo było gry faul, dwukrotnie Haber nie wykorzystał rzutu karnego przedłużonego. Tym remisem Haber bardzo skomplikował sobie sytuację w grupie B. Teraz każde spotkanie będzie musiało już być grane “na musiku”.