Raf-Mix utrzymał się w Extralidze, Chełmża żegna się z elitą

W decydującym meczu o utrzymanie w Stalex Extralidze, Raf-Mix pewnie pokonał Chełmżę Futsal Team 5:1 (3:0) mimo, że dosłownie w ostatniej chwili zdołał zebrać skład na to spotkanie. Tym samym ekipa z Chełmży została drugim spadkowiczem po toruńskim Encanto.

 

Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, ponieważ Raf-Mix czekał na zgłoszonego przez siebie gościa – Łukasza Burkiewicza, aby móc w ogóle wyjść w piątkę na parkiet. Mecz rozpoczął się bardzo dramatycznie, bo już na samym początku po ostrym zderzeniu z Tycjanem Pniewskim, Marcin Wanat padł na parkiet i z nosa poleciała mu krew. „Mały” udowodnił jednak, że jest prawdziwym wojownikiem i chwilę później pojawił się z powrotem na parkiecie i szybko zdołał otworzyć wynik meczu. W międzyczasie do ekipy Raf-Mix-a dołączył jeszcze Kajetan Wojciechowski. Po kilku minutach Raf-Mix prowadził już 2:0 po pięknym uderzeniu Tymoteusza Majki. W drużynie z Chełmży wyraźnie brakowało pauzujących za kartki Kamila Ciesielskiego i Łukasza Dormowicza. Tymczasem Raf-Mix poukładał sobie całkowicie grę i zdobył gola na 3:0 autorstwa „gościa” Łukasza Burkiewicza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie piłkarze z Chełmży zaatakowali nieco agresywniej, ale nadziali się przy tym na kontrę, którą golem na 4:0 zakończył Tymoteusz Majka. Tym samym jasne się już stało, że najbardziej utytułowany zespół w historii Stalex Ligi uratuje extraligowy byt. W samej końcówce piękną podcinką na 5:0 popisał się jeszcze Marcin Wanat. Bramkarz Szymon Kmiecik był bliski „zerka”, ale na kilkadziesiąt sekund przed końcem, stracił piłkę przy wyprowadzaniu i pokonał go bohater z meczu z Proflexem, Jacek Piskorski. Graczom Chełmży Futsal Team należą się jednak słowa uznania za podjęcie walki i sprawienie kilku niespodzianek w czternastym sezonie. Życzymy tej ekipie szybkiego powrotu do Stalex Extraligi.

 

Raf-Mix – Chełmża Futsal Team 5:1 (3:0)
Bramki:
Raf-Mix: Majka 2, Wanat 2, Burkiewicz 1
Chełmża: Piskorski 1
Żółte kartki: Pniewski, Piskorski, Krygier (Chełmża)
MVP: Burkiewicz (Raf-Mix)
Szał kart:
Raf-Mix: 1. Burkiewcz, 2. Majka, 3. Wanat
Chełmża: 1. Piskorski, 2. Krygier, 3. Zielniewski

 

Drugi z zaplanowanych meczów Raf-Mix vs Świeckie Orły nie doszedł do skutku, ponieważ ekipa Orłów nie zdołała zebrać składu. Zarządzono w związku z tym walkowera 10:0 dla Raf-Mix-u, choć nie miało to już większego wpływu na układ tabeli.