Przebudzenie Habra, “zerko” Hillera

Haber w końcu poznał smak zwycięstwa, sporo krwi Panterom napsuła FC Struchawa, a na zero z tyłu zagrał bydgoski Metalbark.

Haber – Olimpia #86/87 Soccer Club 14:9 (3:6)

Bramki:

Haber – Węgierek 4, Murawski 3, Gross 3, Majorek 2, Brzeziński 1, bramka samobójcza 1

Olimpia – Olechnowicz 4, Żyłowski 2, Vu Thanh 2, Sarnowski 1

MVP – Rybacki (Haber)

Mecz karuzela. Tak można nazwać sinusoidę wydarzeń, która otwierała sobotę ze StalexLigą. Haber zaczął bardzo niemrawo, wręcz sennie. Takie podejście bardzo szybko się zemściło, kiedy to dość szybko Olimpia wyszła na prowadzenie 0:3. Wszyscy chyba byli zaskoczeni takim rozwojem wydarzeń. Haber jednak zdołał poukładać swoją grę i złapał kontakt z rywalem. Do przerwy mimo wszystko grudziądzanie mieli trzy bramki przewagi. Drugie 15 minut pokazało jednak już bardzo wyraźne braki kondycyjne Olimpii. Z każdą chwilą jej gracze słabli w oczach, co skrzętnie wykorzystywał Haber punktując Śliwińskiego. Mimo braku bramki w meczu MVP spotkania został wybrany Damian Rybacki, który aż 5-krotnie zaliczał ostatnie skuteczne podanie do swoich kolegów.

FC Struchawa – Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 2:5 (2:3)

Bramki:

Struchawa – Furtak 2

Pantery – Adamczyk 1, Dobrowolski 1, Kolano 1, Macura 1, Zieliński 1

MVP – Zieliński (Pantery/Gresta/Espack/Sadowska)

Zaskakująco wysoko poprzeczkę postawiła Struchawa faworyzowanemu rywalowi. Pantery mimo optycznej przewagi nie potrafiły się przedrzeć pod bramkę FC Struchawy. Wielokrotnie brakowało precyzji przy strzałach z dystansu. Outsider grupy A postanowił poszukać historycznej zdobyczy punktowej, a swojego lidera w dniu dzisiejszym widział w Kacprze Furtaku, który dwukrotnie pokonał Olkiewicza. Pantery to spotkanie wygrały większym doświadczeniem futsalowym, ale aby wywalczyć sobie awans do II ligi muszą zdecydowanie poprawić swoją skuteczność. Struchawa kończy eliminacje z zerowym dorobkiem i teraz szansę na punkty dostaną w III lidze.

Metalbark Bydgoszcz – Noe Trans/Rolmasz 8:0 (3:0)

Bramki:

Metalbark – Dąbrowski 3, Pacek 2, Ejankowski 1, Kacprzak 1, Madeja 1

Zerko – Hiller (Metalbark) – 8 strzałów obronionych

MVP – Dąbrowski (Metalbark Bydgoszcz)

Wszyscy zacierali ręce na ciekawe spotkanie w grupie B, które jednak niestety nie okazało się hitem. Od samego początku inicjatywa należała do bydgoszczan. Noe Trans miało sporo problemów, aby przedrzeć się pod bramkę Fabiana Hillera, przez całe spotkanie oddając tylko 8 celnych strzałów. Taka ilość nie mogła przynieść ostatecznego sukcesu zespołowi Dariusza Gerke. Metalbark krótko mówiąc “robił swoje” i mozolnie rozpracowywał swojego przeciwnika. Każdy z graczy z Bydgoszczy próbował pokonać bramkarzy Noe, jednak najskuteczniejszy był Dariusz Dąbrowski, autor 3 bramek. Metalbark zakończył już rozgrywki w grupie B. Teraz czekać będzie na swoich nowych rywali w II lidze. Możliwe, że ponownie przyjdzie im mierzyć się z Noe Trans, gdyż ta drużyna zachowała jeszcze szanse na występy w tej lidze.