Pantery zdegradowane, Myk pokonuje w hicie Grestę

Nie udało się Panterom utrzymać w gronie najlepszych. Gresta poniosła drugą porażkę w lidze ulegając Myk Konstrukcje.

Świeckie Orły – Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 7:3 (2:2)
Bramki:
Orły – Maliszewski 2, Ratkowski Jakub 2, Góra 1, Kotala 1, Misiaszek 1
Pantery – Frankiewicz 1, Gackowski 1, Topór 1
MVP – Ratkowski Jakub (Świeckie Orły)
Karty:
Orły – Ratkowski Jakub (złota), Maliszewski (srebrna), Góra (brązowa)
Pantery – Frankiewicz (złota), Topór (srebrna), Gackowski (brązowa)
Mecz o wszystko dla Panter, które aby mieć jeszcze szanse na utrzymanie, musiały zgarnąć komplet w tym meczu. W zespole Orłów po raz pierwszy widzieliśmy w tym sezonie Wojciecha Ratkowskiego oraz dopiero co dopisanego Karola Maliszewskiego. Pantery rozpoczęły obiecująco, bo od bramki Frankiewicza. Kiedy na 0:2 podwyższył Mikołaj Topór, można było myśleć, że młoda Gresta ucieknie przeznaczeniu. Orły jednak nie od dziś grają w Extralidze i dobrze wiedzą jak skutecznie gonić rywali. Bramki Maliszewskiego i Góry dały wynik 2:2 do przerwy. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas widzieliśmy wyrównanie widowisko. Końcowy wynik nie odzwierciedla sytuacji w tym meczu. Panterom gratulujemy przygody w elicie i liczymy na szybki powrót w grono najlepszych.
Rafmix & Partnerzy – MG Eco Invest 2:0 (1:0)
Bramki:
Rafmix – Słupecki 1, Majka 1
MVP – Słupecki (Rafmix & Partnerzy)
Karty:
Rafmix – Słupecki (złota), Hapka (srebrna), Kończalski (brązowa)
MG Eco – Bujak (złota), Górski Paweł (srebrna), Olszewski (brązowa)
Zespoły, które mają jak do tej pory największe zaległości meczowe pokazały ciekawy futsal. W drużynie MG Eco jak zaczarowany między słupkami wszystko bronił Ireneusz Bujak. Dopiero Słupeckiemu udało się zdobyć pierwszą bramkę. Kiedy w końcówce pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Majka, Rafmix grał dużo spokojniej. Grudziądzanie nie zamierzali być biernymi statystami i szukali swoich szans z większą intensywnością. Doskonałą partię rozgrywał również Kmiecik, który mimo zmasowanych ataków, jako pierwszy w tym sezonie może poszczycić się złapaniem “zerka”.
Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks – Gresta/Espack/Sadowska 3:2 (1:1)
Bramki:
Myk – Gaca 1, Napierała 1, bramka samobójcza 1
Gresta – Ernest 1, Kolmajer 1
MVP – Ivanchenko (Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks)
Karty:
Myk – Ivanchenko (złota), Papierowski (srebrna), Kraśniewski (brązowa)
Gresta – Komur (złota), Kolmajer (srebrna), Wenerski (brązowa)
Jeden z hitów pierwszej kolejki w 2022 roku z pewnością nie zawiódł oczekiwań. Mecz był bardzo fizyczny. Żaden z graczy nie szczędził sobie zdrowia. Wynik jako pierwsza otworzyła Gresta, kiedy to Ernest wykorzystał dobre podanie Wenerskiego. Kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy, w pozornie nie groźnej sytuacji Semrau fauluje w polu karnym Gacę i sędzia Korpalski wskazuje na wapno. Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany. W drugiej części dużego pecha miał Słaby, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Kiedy na 3:1 podwyższył Napierała, Gresta zdecydowała się wycofać bramkarza i zagrać w piątkę w polu. Efekt był połowiczny, bo udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki na 3:2.