Ostatki eliminacyjne za nami

Tuż po świętach zakończyliśmy rozgrywki w grupach eliminacyjnych. Najważniejsze rozstrzygnięcia były znane już prędzej, więc bardziej chodziło w tych spotkaniach o zgranie zespołów.

Noe Trans/Rolmasz – Unisław Team 6:8 (3:3)

Bramki:

Noe – Orłowski 3, Wiśniewski 2, Molus 1

Unisław – Szatkowski 3, Wójtowicz 3, Modrzyński 1, Zieliński 1

MVP – Wójtowicz (Unisław Team)

Mecz obu drużyn, które już prędzej zapewniły sobie udział w II lidze przyniósł sporo bramek. Mecz idealnie rozpoczął się dla Noe, które to po niespełna dwóch minutach prowadziło po bramkach Wiśniewskiego i Orłowskiego 2:0. Dopiero po tych trafieniach podopieczni Jerzego Siemienieckiego zdecydowanie lepiej zorganizowali swoją grę i zaczęli przejmować inicjatywę. Najczęściej bramkę Warczaka, który aż 21-krotnie ratował swoją drużynę, atakowali Szatkowski wraz z Wójtowiczem. W drugiej połowie w pewnym momencie było już 8:3 dla Unisławia co spowodowało rozprężenie w ich szeregach. Skutkiem tego były 3 trafienia rywali, którzy w ten sposób zmniejszyli rozmiary porażki.

Osiem Gwiazdek Bławat Team – Azymut Transport 5:11 (4:5)

Bramki:

Bławat Team – Lipnicki 4, Janas 1

Azymut – Kardas 4, Przesmycki Radosław 3, Wiśniewski 2, Kuffel 1, Kwirant 1

MVP – Kardas (Azymut Transport)

Kolejny “wesoły” pojedynek eliminacyjny. Mecz praktycznie bez obrony, wszyscy chcieli zapisać się w statystyce meczowej w rubryce bramek. Pierwsze 15 minut było w miarę wyrównane. Na trafienia Azymutu szybko odpowiadali ich rywale, którzy prowadzili nawet 2:0. W drugiej odsłonie skuteczność Osiem Gwiazdek już spadła, a z kolei Azymut zdecydowanie przyspieszył. Pierwsze skrzypce w ataku odgrywali Kardas i Przesmycki nie dając szans na skuteczne interwencje Pałczyńskiemu. Azymut czekać teraz będzie na wznowienie rozgrywek i mierzenie się ze znacznie bardziej wymagającymi rywalami, gdyż dobrze pamiętamy jak skutecznie rywalizowali w poprzednim sezonie, ocierając się o awans do Extraligi.

Young Boys Świecie – Olimpia #86/87 Soccer Club 15:2 (6:1)

Bramki:

Young Boys – Linkowski 5, Frankiewicz 3, Kułakowski 3, Chiliński 1, Młynarczyk 1, Ratkowski 1, Kleina 1

Olimpia – Kępiński 2

MVP – Linkowski (Young Boys Świecie)

Ostatni mecz w grupie dla obu drużyn przyniósł zdecydowane zwycięstwo młodych świecian. Ani przez chwilę ich okazałe zwycięstwo nie było zagrożone. Olimpia zagrała bez bramkarza, a między słupkami musiał stanąć nominalny gracz z pola, co też z pewnością przełożyło się na wysokość wygranej. Prym na placu gry wiedli przede wszystkim na co dzień gracze Wdy Świecie – Linkowski, Frankiewicz i Kułakowski, dzięki którym Young Boys strzeliło 11 bramek i zanotowało 7 asyst. Grudziądzanie mimo wszystko już za niedługo będą mogli spróbować poprawić swój występ, gdyż obie drużyny na pewno zagrają ze sobą jeszcze w III lidze.