Olimpia/MG Eco i toruńskie Encanto meldują się w drugiej rundzie PL

Dwa zespoły z Extraligi zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu Ligi. W pokonanym polu zostały drużyny Noe Trans/Rolmasz oraz Świeckie Orły.

Noe Trans/Rolmasz – Olimpia/MG Eco Invest 0:6 (0:1)

Bramki:

Olimpia: Bollin 2, Majka 2, Fandrejewski 1, Nowaczek 1

MVP – Majka (Olimpia/MG Eco Invest)

Grudziądzanie zjawili się w świeckiej hali tylko w 6-osobowym składzie, z dopisanym Nowaczkiem. Spotkanie to miało też dodatkowy smaczek. W ubiegłym roku to właśnie gracze z Przysierska sensacyjnie wyeliminowali zespół z Grudziądza i zameldowali się w ćwierćfinale. W pierwszej połowie obejrzeliśmy sporo niecelnych strzałów na obie bramki oraz tylko jedno trafienie w wykonaniu Michała Majki. W zespole z Grudziądza fantastycznie między słupkami spisywał się chyba najstarszy występujący gracz w StalexLidze, Marek Muller. Noe Trans mimo wielu prób nie zdołało choćby raz pokonać tego golkipera. W Olimpii prym wiódł duet Majka-Bollin, który przypieczętował wyraźnym zwycięstwem awans swojego zespołu do drugiej rundy.

Encanto salon wnętrz/Karczma Gęsia Szyja – Świeckie Orły 6:3 (3:0)

Bramki:

Encanto – Kulczewski 3, Kułacz 1, Paprocki 1, Wieczorkowski 1

Orły – Góra 1, Jarantowicz 1, Ratkowski 1

MVP – Kulczewski (Encanto salon wnętrz/Karczma Gęsia Szyja)

Spotkanie drużyn, które z pewnością rozczarowały podczas pierwszej kolejki Extraligi mogło się podobać. Od samego początku to toruński zespół przeważał narzucając wysokie tempo przeprowadzanych akcji ofensywnych. Po długim regresie formy, na właściwe tory powrócił zwycięzca Złotego Buta z sezonu 18/19 Łukasz Kulczewski, autor trzech bramek. W pewnym momencie Encanto prowadziło już nawet 5:0 i zaczęło grać zachowawczo, co skrzętnie wykorzystywali ich przeciwnicy. Szybkie trzy bramki i zrobiło się 5:3. Orły uwierzyły, że są jeszcze w stanie doprowadzić co najmniej do wyrównania i postawiły wszystko na jedną kartę. Tak doświadczony team jak Encanto musiał to wykorzystać praktycznie kończąc spotkanie strzelając szóstą bramkę. Jutro kolejny test przed obiema ekipami – Orły zmierzą się z Chełmżą Futsal Team, a Encanto zagra w hicie kolejki z Proflexem/Agnes/Agrokompleks/Roplast.