Noe-Trans i Bławat Team pierwszymi wygranymi

Na inaugurację czternastego sezonu Stalex Ligi komplet punktów zgarnął zespół Osiem Gwiazdek Bławat Team, który pokonał FC Struchawę 8:3. MVP meczu został Patryk Doligalski (3 gole i 1 asysta). W drugim piątkowym meczu Noe-Trans Przysiersk pokonał debiutantów z Olimpii #87/87 Grudziądz 7:2.

Relacje:

FC Struchawa – Osiem Gwiazdek Bławat Team 3:8 (0:3)

Bramki:

FC Struchawa: Pukownik 2, Ledziński 1

Osiem Gwiazdek Bławat Team: Doligalski 3, Warczak 3, Kminikowski 1, Biernacki 1

MVP: Patryk Doligalski (Osiem Gwiazdek Bławat Team)

W meczu, otwierającym czternasty sezon dość długo przyszło nam czekać na pierwszego gola. Początek meczu mieliśmy dość wyrównany, ale pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Bławat Team, a dokładnie Patrycjusz Biernacki po podaniu Mateusza Janasa. W drugiej części pierwszej połowy odważniej zaatakował Bławat Team i przyniosło to efekt w postaci goli Kacpra Warczaka i Patryka Doligalskiego. Pierwszą połowę Bławat Team zakończył prowadzeniem 3:0. Początek drugiej połowy to spory pressing w wykonaniu zawodników Struchawy. Zawodnicy Bławat Team przetrzymali jednak te kilka minut i przeszli do ofensywy. Dość szybko ekipa Ośmiu Gwiazdek dołożyła trzy kolejne gole (Doligalski x 2 i Kminikowski) i wyszła na prowadzenie 6:0, więc jasne się już stało, że będzie pierwszym zespołem z kompletem punktów w tym sezonie. Dopiero przy stanie 0:6 FC Struchawa zdobyła swą pierwszą bramkę za sprawą Alexa Pukownika. Ten sam zawodnik chwilę później dołożył drugiego gola i Bławat Team poprosił o czas. Przy stanie 6:2 dla Bławat Team kapitalną asystą do Warczaka popisał się Doligalski i jego zespół prowadził już 7:2. W końcówce po golu zdobyli jeszcze Ledzińsk i Warczak i mecz zakończył się przekonującą i zasłużoną wygraną Ośmiu Gwiazdek Bławat Team 8:3, a hat-trickami popisali się Kacper Warczak i Patryk Doligalski.

 

Olimpia #86/87 Grudziądz – Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk 2:7 (1:3)

Bramki:

Olimpia: Płoch 1, Rutkowski 1

Noe-Trans: Lubański 2, Molus 1, Żochowski 1, Gorczyca 1, Olszewski 1, Jackowski 1

MVP: Marco Gorczyca (Noe-Trans Przysiersk)

 

Ćwierćfinalista poprzedniego sezonu z Przysierska nie zawiódł oczekiwań i wysoko pokonał absolutnych debiutantów z Grudziądza, którzy wystąpili po raz pierwszy na naszym parkiecie. Zaczęło się dość niespodziewanie, bo pierwszego gola dla grudziądzan zdobył Ariel Płoch po podaniu Arkadiusza Olechowicza. Noe-Trans wyrównał jednak bardzo szybko za sprawą Mariusza Molusa. Ekipa z Przysierska dołożyła jeszcze w pierwszej połowie trafienia Żochowskiego i Lubańskiego i schodziła na przerwę, prowadząc 3:1. W drugiej połowie mecz się trochę zaostrzył, głównie za sprawą Olimpii, która zanotowała siedem fauli. Drużyna z Przysierska dwukrotnie więc stanęła przed okazją na zdobycie goli z karnych przedłużonych, ale pomylili się Gorczyca i Olszewski. Przewaga optyczna Noe-Trans zaczęła jednak rosnąć. Po golach Gorczycy i Olszewskiego, Noe-Trans/Rolmasz prowadził już 5:1. Grudziądz odpowiedział szybkim golem na 2:5 Rutkowskiego, ale po golach Jackowskiego i Lubańskiego zrobiło się już 7:2 i pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk stało się faktem.