Maciej Słupecki MVP jubileuszowego sezonu. Królem nagród Damian Rybacki

Na koniec Gali Finałowej rozdaliśmy nagrody indywidualne. Aż cztery zgarnął Damian Rybacki (Haber), ale te najcenniejsze trafiły do Macieja Słupeckiego (Rafmix) i Marcina Gacy (Myk Konstrukcje).

To był bez wątpienia sezon Damiana Rybackiego, który poprowadził Habera do historycznego awansu do Extraligi. Był moment, że „Rybka” prowadził w pięciu kategoriach, ale po odpadnięciu jego drużyny już po barażu wiadomo było, że nie wygra tej najcenniejszej, czyli „złotego buta”. Damian Rybacki ostatecznie został królem strzelców 15. sezonu (31 bramek), a także triumfował w klasyfikacjach „najlepszy asystent” (12 asyst), „kanadyjskiej” (43 pkt) i „kolekcjoner MVP” (pięć razy wybierany MVP meczu).

Po wspomnianego „złotego buta” sięgnął zgodnie z przewidywaniami Marcin Gaca (Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks), który w meczu o brąz dołożył jednego gola i w sumie uzyskał 47,8 pkt. W nagrodę otrzymał czeka o wartości 2000 zł. Drugi w tej klasyfikacji był Damian Rybacki – 37,2 pkt, zaś trzeci Damian Stasikowski (GMD Plus/Eco-Pol/Aut-Mor) – 35,1 pkt.

MVP całego sezonu został wybrany Maciej Słupecki (Rafmix & Partnerzy), najlepszym bramkarzem Bogdan Ivanczenko (Myk Konstrukcje/Kar-Sur/Proflex/Agrokompleks), zaś „odkryciem sezonu” Damian Stasikowski (GMD Plus/Eco-Pol/Aut-Mor). Z kolei Szymon Kmiecik (Rafmix & Partnerzy) w tym sezonie wygrał klasyfikację „złap zerko”. Wystarczyły do tego tylko „czyste konta” w dwóch meczach. Dodajmy, że to była trudna edycja dla bramkarzy, bo poza „Mecenasem” tylko Dariusz Koczorowski (Klub Podróżnika/Apis) nie dał się pokonać rywalom, ale w jednym meczu. Ostatnia nagroda „egzekutor” trafiła do Adama Kardasa (Azymut Transport), który wykorzystał w tym sezonie trzy rzuty karne przedłużone, co ciekawe, wszystkie w jednym meczu.

Dodajmy, że nagrody pieniężne otrzymały również trzy najlepsze ekipy. Za mistrzostwo były 4000 zł, za 2. miejsce 2000 zł, zaś trzecie 1000 zł. Nagrody, puchary, medale zawodnikom wręczali przedstawiciele sponsorów, władz samorządowych oraz OKSiR-u.