Liga: Puchar Ligi

Puchar Ligi

KP/APIS vs MetalBark

Klub Podróżnika/Apis – Metalbark Bydgoszcz 1:14 (0:5)

Bramki:

Metalbark: Dariusz Dąbrowski 5, Michał Konwiński 4, Tomasz Ejankowski 3, Damian Maćkiewicz (samobójcza),Tomasz Romanowski (samobójcza).

KP/Apis: Dawid Kotecki 1.

MVP meczu: Dariusz Dąbrowski (Metalbark).

 

Od początku przeważali bydgoszczanie. Przez trzy minuty nie udało im się jeszcze zdobyć gola, ale w końcu wynik otworzył wracający do w naszej ligi Michał Konwiński. Po chwili na 2:0 podwyższył Tomasz Ejankowski. Jeżewianie próbowali odpowiedzieć, lecz bez powodzenia. Na dodatek w 6. min. stracili trzecią bramkę po strzale Dariusza Dąbrowskiego. Kolejne minuty to następne szanse piłkarzy z Bydgoszczy, ale większość ich strzałów była niecelna. Kilka dobrych interwencji zaliczył też bramkarz Dariusz Koczorowski. W 13. min. po znakomitym zagraniu Michała Konwińskiego w sytuacji sam na sam czwartego gola dla Metalbarku zdobył Ejankowski. Po chwili do siatki ponownie trafił Dąbrowski ustalając wynik do przerwy.

W 2. połowie obraz gry niewiele się zmienił, wciąż pod obstrzałem była bramka drużyny z Jeżewa (bydgoszczanie w sumie oddali 52 strzały przy 15 rywali). Rezerwowy golkiper KP/Apis Damian Maćkiewicz robił co mógł (obronił 11 strzałów), ale bydgoszczanie systematycznie podwyższali wynik. W 25. min. prowadzili już 10:0, a ostatecznie wygrali 15:1. W sumie pięć goli strzelił Dariusz Dąbrowski (MVP meczu), cztery Michał Konwiński, a trzy Tomasz Ejankowski. Dwa trafienia były samobójcze. Jeżewianie nie radzili sobie w defensywie, ale także w ofensywie niewiele mieli do pokazania. Jednak przy 0:11 zdołali przeprowadzić skuteczną kontrę, którą zdobyciem gola zdobył Dawid Kotecki zabierając szansę na pierwsze „zerko” w tym sezonie bramkarzowi Fabianowi Hillerowi.

 

Young Boys Świecie vs Raf-Mix & Partnerzy

Rafmix & Partnerzy – Young Boys Świecie 5:2 (3:1)

Bramki:

Rafmix – Sieradzki 2, Urtnowski 2, Wanat 1

Young Boys – Ławicki 1, Frankiewicz 1

MVP – Urtnowski (Rafmix & Partnerzy)

Rafmix awansował, jednak ich rywali z pewnością pozostawili dobre wrażenie. Młodzi piłkarze, z których większość występuje w IV- ligowej Wdzie mogli wyjść na prowadzenie po indywidualnej akcji Majki, jednak w ostatniej chwili faulem musiał ratować się Siekirka. Dosłownie chwilę później, dwie szybkie trafienia zanotował Sieradzki i Rafmix mógł grać w “swoją” grę. Kiedy Ławickiemu udało się pokonać Kmiecika Young Boys próbowali jeszcze mocniej zagrozić bramce bardziej utytułowanej ekipie. Kmiecik jednak często wyprzedzał napastników i od razu uruchamiał swój atak. Bardzo fajnie zaprezentował się nowy gracz w StalexLidze Urtnowski, który w debiucie zgarnął tytuł MVP spotkania, okraszając swój występ dwiema bramkami. Już w niedzielę jeden z hitów Extraligi, spotkanie z zespołem Michała Pamulaka !