Liga: II Liga

II Liga

JS POWER POL vs Feniks FT

JS Power-Pol – Feniks Futsal Team 3:3 (1:0)

Bramki:

Power-Pol – Kravchuk 1, Smolarz 1, Yepifanov 1

Feniks – Adamczyk 2, Gwizdała 1

MVP – Adamczyk (Feniks Futsal Team)

W programie “StalexLiga po godzinach” gracze z Chełmży obiecywali walkę o przejście w tabeli Habra i bezpośredni awans do Extraligi. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Walki z pewnością nie brakowało, jednak Feniks też miał “swoją” grę. Wynik meczu otworzył Smolarz bramką pod poprzeczkę. Ciężar w Feniksie na swoje barki wziął Adamczyk, który dwukrotnie w bardzo podobny sposób pokonał bezradnego Schodowskiego. Widząc, że nie uda się osiągnąć celu, Power-Pol spuścił z tonu, a Feniks grał swoje. Wynik remisowy idealnie odzwierciedla rozkład sił w dzisiejszym meczu. Teraz chełmżanie i gracze Feniksa mogą czekać na swojego rywala zarówno w barażach jak i w przypadku JS Power-Pol na rywala, z którym zmierzą się w walce o Extraligę w przyszłym sezonie.

 

 

Noe-Trans/Rolmasz vs KP/APIS

Noe Trans/Rolmasz – KP/Apis 3:3 (2:2)

Bramki:

Noe – Cerajewski 1, Gorczyca 1, Szymecki Patryk 1

KP/Apis – Kulczyk 2, Dolewski 1

MVP – Szymecki Patryk (Noe Trans/Rolmasz)

Noe Trans rozegrało to spotkanie już bez żadnego ciężaru gatunkowego. Bez względu na rezultat traciło szansę na drugie miejsce. Jedyne co było jeszcze do podniesienia z parkietu to trzecie miejsce, dające grę w barażach. Było to bezwzględnie widać w ich grze. KP/Apis zagrało za to bardzo ambitnie w większości czasu nie ustępując rywalowi. Bardzo dobre zawody zagrał Dawid Kulczyk, którego dwie bramki były ozdobą spotkania. Teraz obie ekipy czeka dłuższa przerwa, a po niej udział w turnieju pocieszenia, w którym oprócz nich zagrają również drużyny Young Boys Świecie oraz Azymutu Transport.

 

Noe-Trans/Rolmasz vs Haber

Noe-Trans/Rolmasz – Haber 3:10 (1:5)
Bramki:
Noe-Trans – Gorczyca 2, Jackowski 1
Haber – Rybacki Damian 6, Gross Piotr 2, Rybacki Dominik 1, Szymański 1
MVP – Rybacki Damian (Haber)
Mecz zapowiadany przez nas jako starcie o Extraligę było dobrym widowiskiem. Obie ekipy wiedząc jaki jest ciężar gatunkowy tego meczu chciały zrobić wszystko, aby wygrać. Noe-Trans przetransferowało z Panter Macieja Cerajewskiego, a Haber dopisał do swojej listy Miłosza Węgierka i Szymona Szymańskiego. Haber zaczął mecz z wysokiego C, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie 0:3. Kiedy na tablicy było już 0:5, mało kto mógł się spodziewać jeszcze emocji w tym spotkaniu. Noe jednak uporządkowało swoją grę i szybko złapało kontakt na 3:5. Okupione to było jednak sporą ilością fauli, co przełożyło się na rzuty karne przedłużone dla Habra, który z kolei spudłował aż czterokrotnie. Gracze Krasnodemskiego znowu przyspieszyli, czego efektem było pięć bramek z rzędu i finalne zwycięstwo 3:10. Teraz tylko kataklizm może im zabrać awans do Extraligi, bo takim trzeba by nazwać zwycięstwo JS Power-Pol nad Feniksem różnicą co najmniej 16 golami …

 

KP/APIS vs Azymut Transport

KP/Apis – Azymut Transport 6:0 (2:0)
Bramki:
KP/Apis – Gałusza 2, Szymecki 2, Dolewski 1, Ziółkowski 1
Czerwona kartka – Wiśniewski (Azymut Transport) – za kwestionowanie decyzji sędziowskich
Nie ma już drużyny w II lidze bez zdobyczy punktowej. Zespół Szymona Śpicy zaskakująco łatwo rozprawił się z Azymutem Transport, w którym ewidentnie widać kryzys formy. Mimo wielu okazji nikt nie potrafił pokonać Koczorowskiego, który jest drugim bramkarzem w sezonie gromadzącym “zerko”. Liderem KP/Apis okazał się Mateusz Szymecki, który oprócz dwóch bramek umiejętnie rozgrywał akcje swojej drużyny. W drugiej części meczu gra niepotrzebnie się zaostrzyła. Ciśnienia nie wytrzymał Sebastian Wiśniewski, który naubliżał arbitrowi za co wyleciał z boiska. Ozdobą meczu było z pewnością trafienie Marcina Gałuszy na 4:0.

 

Osiem Gwiazdek vs Feniks FT

Osiem Gwiazdek/Bławat Team – Feniks Futsal Team 3:5 (1:2)
Bramki:
Osiem Gwiazdek – Furtak 1, Lipnicki 1, Ostrowski 1
Feniks – Franke 2, Sułkowski 2, Adamczyk 1
MVP – Sułkowski (Feniks Futsal Team)
Bardzo zacięte spotkanie, które trzymało w emocjach do samego końca. Osiem Gwiazdek postawiło się papierowemu faworytowi. W Feniksie po raz pierwszy w sezonie pojawił się Grzegorz Sułkowski, który strzelił dwie bramki. Mecz mógł się podobać, akcje sunęły na jedną, jak i na drugą bramkę. Więcej kunsztu piłkarskiego było jednak po stronie Feniksa, który przy porażce Noe-Trans z Habrem, wrócił do gry o awans. O wszystkim rozstrzygnie bezpośrednia rywalizacja z JS Power-Pol.

 

JS POWER POL vs Young Boys

JS Power-Pol – Young Boys Świecie 13:2 (7:1)
Bramki:
Power-Pol – Wiśniewski 6, Kravchuk 2, Yepifanov 2, Smolarz 2, Rybacki 1
Young Boys – Małachowski 1, Ratkowski 1
MVP – Wiśniewski (JS Power-Pol)
Zawodnicy z Chełmży od samego początku na ten mecz narzucili sobie jeden cel – maksymalnie jak się da podreperować swój bilans bramkowy. Od pierwszych akcji widać było spore zaangażowanie całego zespołu. Nawet po zdobytych golach zdarzało się, że sami zabierali piłkę z siatki i stawiali na środku boiska. Najlepiej ustawiony celownik miał Bartosz Wiśniewski, który przypomniał sobie najlepsze momenty gry z Chełmży FT. Dzielnie go wspierał Kravchuk, autor dwóch bramek i czterech asyst. W ostatnim ligowym meczu spotkają się z Feniksem i to spotkanie wyłoni mam najprawdopodobniej zespół, który spotka się z ósmą drużyną Extraligi w boju o grę w elicie.

 

Azymut Transport vs Haber

Azymut Transport – Haber 5:15 (1:8)

Bramki:

Azymut – Przesmycki Przemysław 2, Kardas 1, Kwirant 1, Przesmycki Radosław 1

Haber – Gross Damian 5, Rybacki Damian 3, Rybacki Dominik 2, Węgierek 2, Jantoń 2, Baszkiewicz 1

Czerwona kartka – Berg (Azymut Transport) – za drugą żółtą

MVP – Rybacki Damian (Haber)

Dużo nie brakowało, a do tego spotkania by nie doszło. Azymut jeszcze w dzień meczu nie wiedział czy uda się zebrać zespół. Mecz zaskakująco łatwo zakończył się zwycięstwem Habra. Od samego początku Haber grał to, do czego nas przyzwyczaił w tym sezonie. Bardzo szybkie przechodzenie z obrony do ataku oraz skuteczne dzielenie się piłką przynosiło efekty. Swoje dołożył Rybacki, którego ciężko będzie już dogonić w klasyfikacji kanadyjskiej oraz w klasyfikacji strzelców. Haber jest teraz w bardzo komfortowej sytuacji. Pozostał im mecz z Noe Trans, który zadecyduje która z drużyn dostanie przepustkę na grę w Extralidze.

 

Osiem Gwiazdek vs Young Boys

Osiem Gwiazdek/Bławat Team – Young Boys Świecie 2:7 (0:6)

Bramki:

Osiem Gwiazdek – Lipnicki 2

Young Boys – Lewicki 2, Pokorowski 2, Ratkowski 2, Chiliński 1

MVP – Pokorowski (Young Boys Świecie)

Mecz bez większej historii. Od pierwszych akcji wytworzyła się spora przewaga Young Boys, którzy zepchnęli swojego rywala do defensywy. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał Pokorowski, autor dwóch bramek i dwóch asyst. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 6:0 i sprawa zwycięstwa była jasna. Ozdobą meczu było jednak trafienie Lipnickiego, któremu udało się przelobować bezradnego Szabłowskiego. Dla młodej świeckiej drużyny było to drugiej zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach. Prędzej pokonali ekipę KP/Apis.

 

JS POWER POL vs Azymut Transport

JS Power-Pol – Azymut Transport 5:1 (3:0)
Bramki:
Power-Pol – Rybacki 2, Smolarz 1, Yepifanov 1, Wiśniewski 1
Azymut – Kardas 1
Czerwona kartka – Kuffel (Azymut Transport) – za faul taktyczny
MVP – Rybacki (JS Power-Pol)
Bardzo ważne dla układu tabeli spotkanie. Azymut wygrywając cały czas pozostawałby w grze o awans, a Power-Pol potrzebował kompletu, aby nie wypaść z grona najlepszych. Mecz należał do bardzo fizycznej rywalizacji. Nikt nie zamierzał odpuszczać, wiedząc o co toczy się gra. Lepiej wszystko zaczęło się dla JS Power-Pol, które po bramce Rybackiego objęło prowadzenie. Gol ten zdecydowanie dodał animuszu zawodnikom z Chełmży. Do przerwy był wynik 3:0 i gra mogła wyglądać spokojniej. Azymut był bezradny. Frustracja w ich grze narastała, czego efektem była czerwień dla Kuffla. Ostatecznie zespół Konieczki stracił nawet matematyczne szanse na grę w barażach.

 

Haber vs Feniks FT

Haber – Feniks Futsal Team 13:4 (6:1)
Bramki:
Haber – Rybacki 7, Baszkiewicz 2, Gross Damian 2, Jantoń 1, Rybacki Dominik 1
Feniks – Piór 2, Gwizdała 1, Sobczak 1
MVP – Rybacki Damian (Haber)
Zaskakująco łatwo poradził sobie Haber z Feniksem. Spotkanie, które miało być najbardziej interesujące w II lidze, od samego początku toczone było pod dyktando Habra. W zespole Krasnodemskiego prym ponownie wiódł gracz, o którym możemy śmiało powiedzieć, że jest jednym z odkryć sezonu. Damian Rybacki, bo o nim mowa strzelił Gackowskiemu siedem bramek oraz zaliczył pięć asyst. Feniksowi zdecydowanie brakowało siły rażenia pod bramką rywali. Porażka ta nieco komplikuje sytuację drużynie Gwizdały w kwestii awansu, jednak cały czas jest to możliwe. Haber z kolei jak narazie jest liderem i wszystko jest zależne od dwóch ostatnich potyczek.

 

KP/APIS vs Young Boys

KP/Apis – Young Boys 1:4 (1:2)
Bramki:
KP/Apis – Romanowski 1
Young Boys – Pokorowski 3, Linkowski 1
MVP – Pokorowski (Young Boys)
Zwycięzcy rozgrywek trzeciej ligi z poprzedniego sezonu w końcu schodzili z parkietu z kompletem punktów. Spotkanie było wyrównane, obie drużyny próbowały zaskoczyć bramkarzy rywali, którzy spisywali się bardzo dobrze. Widząc taki obrót spraw, Young Boys próbowali częściej uderzać z dystansu. Doskonale w tym temacie odnalazł się Wiktor Pokorowski, który dwukrotnie mocnym, mierzonym strzałem nie dał szans Maćkiewiczowi. Obie ekipy już dawno straciły szansę na grę o najwyższe cele w II lidze, a KP/Apis z pewnością będzie robiło wszystko, aby nie zakończyć sezonu z zerowym dorobkiem punktowym.