Haber coraz bliżej awansu

Ważne 3 punkty zapisał na swoim koncie Haber pokonując Azymut Transport 15:5. W drugim meczu Young Boys pokonali Osiem Gwiazdek/Bławat Team 7:2.

Osiem Gwiazdek/Bławat Team – Young Boys Świecie 2:7 (0:6)

Bramki:

Osiem Gwiazdek – Lipnicki 2

Young Boys – Lewicki 2, Pokorowski 2, Ratkowski 2, Chiliński 1

MVP – Pokorowski (Young Boys Świecie)

Mecz bez większej historii. Od pierwszych akcji wytworzyła się spora przewaga Young Boys, którzy zepchnęli swojego rywala do defensywy. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał Pokorowski, autor dwóch bramek i dwóch asyst. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 6:0 i sprawa zwycięstwa była jasna. Ozdobą meczu było jednak trafienie Lipnickiego, któremu udało się przelobować bezradnego Szabłowskiego. Dla młodej świeckiej drużyny było to drugiej zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach. Prędzej pokonali ekipę KP/Apis.

Azymut Transport – Haber 5:15 (1:8)

Bramki:

Azymut – Przesmycki Przemysław 2, Kardas 1, Kwirant 1, Przesmycki Radosław 1

Haber – Gross Damian 5, Rybacki Damian 3, Rybacki Dominik 2, Węgierek 2, Jantoń 2, Baszkiewicz 1

Czerwona kartka – Berg (Azymut Transport) – za drugą żółtą

MVP – Rybacki Damian (Haber)

Dużo nie brakowało, a do tego spotkania by nie doszło. Azymut jeszcze w dzień meczu nie wiedział czy uda się zebrać zespół. Mecz zaskakująco łatwo zakończył się zwycięstwem Habra. Od samego początku Haber grał to, do czego nas przyzwyczaił w tym sezonie. Bardzo szybkie przechodzenie z obrony do ataku oraz skuteczne dzielenie się piłką przynosiło efekty. Swoje dołożył Rybacki, którego ciężko będzie już dogonić w klasyfikacji kanadyjskiej oraz w klasyfikacji strzelców. Haber jest teraz w bardzo komfortowej sytuacji. Pozostał im mecz z Noe Trans, który zadecyduje która z drużyn dostanie przepustkę na grę w Extralidze.