Podsumowanie

GMD PLUS/AUT-MOR BUKOWIEC – PROFLEX/AGNES/EKO-MUR/POL-HEM 6:3 (3:1)

Bramki:  Patryk Stankiewicz 3 (4, 25, 29) Jakub Ratkowski (11), Yan Medunytsia (13), Jakub Krukowski (20) – Tomasz Rogóż 2 (2, 27), Piotr Papierowski (23).

MVP meczu – Marek Bernacki (GMD Plus/Aut-Mor).

„Mały finał” zaczął się od szybkiego gola dla Proflexu. W 2. min. Marek Bernacki obronił strzał Marcina Napierały, ale przy dobitce Tomasza Rogóża nie miał szans. GMD odpowiedział po 100 sekundach za sprawą Patryka Stankiewicza. Potem były okazje z obu stron i skuteczne interwencje golkiperów. W 11. min. drużynę z Bukowca na prowadzenie wyprowadził Jakub Ratkowski, który najpierw odebrał rywalom piłkę, a następnie w sytuacji sam na sam pokonał Mariusza Taterę. Dwie minuty później na 3:1 podwyższył Yan Medunytsia po asyście Jakuba Krukowskiego. Tuż przed przerwą omal samobójczego gola nie strzelił Adam Grobelniak, ale na szczęście dla swojego zespołu trafił tylko w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się od ataków drużyny Michała Pamulaka, ale brakowało jej skuteczności lub sportowego szczęścia. W 23. min. Marek Bernacki obronił strzał Dawida Zaborowskiego, a po dobitce Piotra Papierowskiego piłka trafiła w twarz bramkarza. Po kilkuminutowej przerwie i interwencji opieki medycznej Bernacki przy aplauzie publiczności był gotowy do dalszej gry i jak się potem okazało został jedynym z bohaterów tego spotkania. W sumie obronił 15 strzałów rywali. Nasi goście komentatorzy Bożydar Iwanow i Maciej Żurawski wybrali go MVP meczu. Zawodnicy GMD byli w sobotę skuteczniejsi. W 20. min. po zagraniu Stankiewicza na 4:1 podwyższył sprytnym strzałem Jakub Krukowski. Trzy minuty potem w końcu Bernackiego zaskoczył Papierowski (asysta Karol Misiaczek), ale szybko odpowiedział Patryk Stankiewicz i zespoły znów dzieliła różnica trzech trafień. Mały promyk nadziei Proflexowi przywrócił jeszcze Tomasz Rogóż wykorzystując w 27. min. rzut karny, jednak victorię ekipy Mateusza Morgasia  przypieczętował Patryk Stankiewicz przy okazji kompletując hat-tricka. Jego dorobek mógł być okazalszy, lecz przy 5:3 nie wykorzystał rzutu karnego przedłużonego. Zatem największa rewelacja tego sezonu do mistrzostwa II ligi, awansu do Extraligi i wyeliminowania obrońcy mistrzowskiego tytułu TAF-u Toruń dołożyła brązowy medal.

SLAW

 

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
7 marca 2020 17:00 PlayOff 2019/20

Wyniki

Bramki
3
6
Asysty
1
3
Żółte kartki
1
1
Czerwone kartki
0
0
Karne przedłużone
0
0
Strzały obronione
15
15
Strzały nieobronione
6
3
Karne obronione
1
0
Karne nieobronione
0
1
Zerko
0
0
MVP
0
1