Coraz bliżej rozstrzygnięć w II lidze

Już tylko dwie kolejki pozostały do końca w drugiej lidze. Ciągle nie wiemy kto dołączy do elity.

Osiem Gwiazdek/Bławat Team – Noe Trans/Rolmasz 3:13 (2:5)
Bramki:
Osiem Gwiazdek – Kminikowski 1, Ostrowski 1, Pauka 1
Noe Trans – Lubański 5, Gorczyca 4, Szymecki 3, Kozicki 1
MVP – Szymecki (Noe Trans/Rolmasz)
Pierwsze spotkanie w StalexLidze w 2022 roku przyniosło sporo bramek. Od samego początku, faworyt w postaci Noe Trans przejął inicjatywę. Zespół Dariusza Gerke urządził sobie dobre strzelanie, aplikując rywalowi aż 13 bramek. Prym w atakach wiódł tercet Lubański-Gorczyca-Szymecki. Ten ostatni oprócz trzech bramek aż pięciokrotnie otwierał drogę do bramki swoim kolegom. Osiem Gwiazdek zagrało na miarę swoich możliwości, szukając swoich szans w grze z kontry.
KP/Apis – Young Boys 1:4 (1:2)
Bramki:
KP/Apis – Romanowski 1
Young Boys – Pokorowski 3, Linkowski 1
MVP – Pokorowski (Young Boys)
Zwycięzcy rozgrywek trzeciej ligi z poprzedniego sezonu w końcu schodzili z parkietu z kompletem punktów. Spotkanie było wyrównane, obie drużyny próbowały zaskoczyć bramkarzy rywali, którzy spisywali się bardzo dobrze. Widząc taki obrót spraw, Young Boys próbowali częściej uderzać z dystansu. Doskonale w tym temacie odnalazł się Wiktor Pokorowski, który dwukrotnie mocnym, mierzonym strzałem nie dał szans Maćkiewiczowi. Obie ekipy już dawno straciły szansę na grę o najwyższe cele w II lidze, a KP/Apis z pewnością będzie robiło wszystko, aby nie zakończyć sezonu z zerowym dorobkiem punktowym.
Haber – Feniks Futsal Team 13:4 (6:1)
Bramki:
Haber – Rybacki 7, Baszkiewicz 2, Gross Damian 2, Jantoń 1, Rybacki Dominik 1
Feniks – Piór 2, Gwizdała 1, Sobczak 1
MVP – Rybacki Damian (Haber)
Zaskakująco łatwo poradził sobie Haber z Feniksem. Spotkanie, które miało być najbardziej interesujące w II lidze, od samego początku toczone było pod dyktando Habra. W zespole Krasnodemskiego prym ponownie wiódł gracz, o którym możemy śmiało powiedzieć, że jest jednym z odkryć sezonu. Damian Rybacki, bo o nim mowa strzelił Gackowskiemu siedem bramek oraz zaliczył pięć asyst. Feniksowi zdecydowanie brakowało siły rażenia pod bramką rywali. Porażka ta nieco komplikuje sytuację drużynie Gwizdały w kwestii awansu, jednak cały czas jest to możliwe. Haber z kolei jak narazie jest liderem i wszystko jest zależne od dwóch ostatnich potyczek.
JS Power-Pol – Azymut Transport 5:1 (3:0)
Bramki:
Power-Pol – Rybacki 2, Smolarz 1, Yepifanov 1, Wiśniewski 1
Azymut – Kardas 1
Czerwona kartka – Kuffel (Azymut Transport) – za faul taktyczny
MVP – Rybacki (JS Power-Pol)
Bardzo ważne dla układu tabeli spotkanie. Azymut wygrywając cały czas pozostawałby w grze o awans, a Power-Pol potrzebował kompletu, aby nie wypaść z grona najlepszych. Mecz należał do bardzo fizycznej rywalizacji. Nikt nie zamierzał odpuszczać, wiedząc o co toczy się gra. Lepiej wszystko zaczęło się dla JS Power-Pol, które po bramce Rybackiego objęło prowadzenie. Gol ten zdecydowanie dodał animuszu zawodnikom z Chełmży. Do przerwy był wynik 3:0 i gra mogła wyglądać spokojniej. Azymut był bezradny. Frustracja w ich grze narastała, czego efektem była czerwień dla Kuffla. Ostatecznie zespół Konieczki stracił nawet matematyczne szanse na grę w barażach.